V minulých dnech proběhl v Nymburce Kemp házenkářských nadějí, na který zavítalo i šest dívek z Moravskoslezského kraje a karvinská trenérka Lucie Hudečková. 

V Nymburce se sešly talentované házenkářky ročníku 2007 z celé republiky, které vytvořily první širší reprezentační výběr. Mezi šedesátku mladých hráček se dostalo i šest dívek z našeho kraje. „Bylo tam testování, překážková dráha, sedmičkový rozstřel i další disciplíny. Vybrány byly i dva nejlepší týmy děvčat, do kterého se dostala jedna naše házenkářka,” prozradila karvinská trenérka Lucie Hudečková, která v Nymburce byla také. „Taky se hrála házená, probíhala regenerace, bylo to moc fajn,” dodala.

Na kemp zamířily tři hráčky Poruby (Tereza Bílková, Ema Rozumová a Markéta Ustrunulová), dvě házenkářky Karviné (Natálie Sopuchová a Eva Stromková) a taky krmelínská Bára Blačinská. V Nymburce byli i reprezentační trenéři v čele s Dušanem Polozem. „Sledovali holky na jednotlivých stanovištích a vybírali si hráčky do budoucí reprezentace,” řekla Hudečková.

Reprezentační tým dívek ročníku 2007 se znovu sejde v prosinci a pak už odehraje svůj první turnaj. „Holky kemp moc bavil. Je to super srovnání všech krajů. Hodně nám pomohlo, že pravidelná setkání pořádáme taky u nás. Holky věděly, do čeho jdou a všechno zvládly. Naše kempy jsou velkým přínosem,” dodala Lucie Hudečková.

Tvorba webových stránek: Webklient