V rámci Festivalu házené, který proběhl v areálu City Campusu Ostravské univerzity, se odehrál turnaj v plážové házené.

Utkání se hrála podle pravidel miniházené, s jednou výjimkou – po vzoru plážové házené byly za dva body ohodnoceny jakékoliv pokusy s otočkou a gólem.

Turnaje se zúčastnilo 12 týmů pátých tříd ze šesti ostravských škol. Ty byly rozděleny do dvou skupin. Z vítězství se radoval tým Polanka A, stříbro bralo mužstvo Škarvady C a třetí byla Srbská.

„Děti si hru na písku velmi užily. Kdo nehrál, stavěl hrady nebo fandil kamarádům. Naštěstí vyšlo úžasně počasí a podle reakcí se vedle hrající čtvrťáci už teď těší na další ročník, kdy se oni dostanou na písek. Je to pro děti zase něco jiného, hrát boso miniházenou”, zhodnotila letošní ročník Petra Vavříková

Velké poděkování patří porubským dorostenkám, které se postaraly o rozhodování utkání a zapisování výsledků.

Tvorba webových stránek: Webklient