Mladší dorostenci karvinského Baníku v minulém kole porazili 35:24 Frýdek-Místek. Dvanácti góly k domácímu triumfu pomohl šestnáctiletý Tomáš Čížek. 

Tomáš Čížek má formu jako hrom. Ve dvou poslendích zápasech mladšího dorostu dal celkem 25 branek. Zkušenosti navíc sbírá ie ve starším dorostu.

Vysoko jste porazili Frýdek-Místek. Čekali jste, že si s nimi takto poradíte?

Očekávali jsme vyrovnaný zápas. Určitě nám pomohlo, že tento tým velice dobře známe , proto jsme věděli, co od nich můžeme čekat.

V čem jste byli lepší? Čím jste je přehráli?

Myslím, že jsme byli o něco lepší v útočné fázi, kde nám vycházela většina našich nacvičených akcí. Mnohokrát jsme si dokázali vytvořit situaci, kde jsme byli schopni zakončit ať už střelbou z dálky, nebo z proskoků.

Jak jste spokojeni s průběhem letošní sezony a s dosavadními výsledky?

Určitě by letošní průběh sezony mohl být o něco lepší. Například v zápase s Brnem jsme se mohli o výsledek daleko více poprat.

Proti Frýdku-Místku jste dal 12 gólů. Byl to váš nejlepší zápas v sezoně?

Zápas proti Frýdku-Místku byl jeden z mých vydařenějších zápasu, nicméně můj úplně nejlepší střelecký výkon v letošní sezoně byl proti Brnu, kde se mi povedlo nastřílet 13 gólů.

Letos se vám střelecky hodně daří. Cítíte na sobě, jak herně rostete? Spoléhá na vás tým?

Ano, cítím na sobě, že jsem se oproti předešlým sezonám zlepšil. Cítím, že náš tým na mě spoléhá, jelikož si všichni uvědomujeme, že každý jeden z nás je důležitým a mnohdy jen těžko nahraditelným článkem týmu.

Nastupujete taky za starší dorost. Jak moc to jsou cenné zkušenosti?

Samozřejmě jsou to pro mě velice cenné zkušenosti. Například v zápase proti Polance, kde jsem hrál proti hráčům, co byli v reprezentaci.

Je náročné hrát za obě kategorie?

V tomhle okamžiku nejsem schopen stoprocentně posoudit, jak moc náročné to je, protože ve starším dorostu jsem zatím nasazován jen na krátké úseky zápasů.

Letos vás trénuje Jan Sobol. Jak se vám pod ním hraje? Naučil vás toho hodně?

Pod naším trenérem se mi trénuje i hraje velice dobře. Předává nám mnoho cenných zkušenosti, které nasbíral během jeho kariéry. A určitě nám jich ještě mnoho předá.

Tvorba webových stránek: Webklient