Po výrazném rozvolnění na jaře letošního roku se Exekutiva Moravskoslezského krajského svazu házené (MSKSH) rozhodla finančně podpořit kluby v Moravskoslezském kraji. Během Letní házenkářské výzvy se rozdělilo 97 tisíc korun.

Pomoc byla určena především na restart po covidovém období, které bylo pro všechny velmi složité. Okruh podporovaných aktivit a podmínky čerpání této podpory byly představeny na online setkáních se zástupci klubů MSKSH a také na Krajské volební konferenci MSKSH, která se konala 10. června letošního roku.

Podpora byla směřována na příměstské házenkářské tábory, sportovní odpoledne, náborové akce ve škole, náborové akce pro veřejnost a turnaje mládeže či dospělých.

Kluby měly možnost získat na podporu své činnosti až deset tisíc korun, ne všechny oddíly ale této možnosti využily. Podporu Letní házenkářské výzvy k 30. září využilo jedenáct klubů, kterým MSKSH vyplatil podporu v celkové výši 97 tisíc korun.

Naší hlavní ambicí bylo, aby kluby mohly zase nastartovat práci s dětmi. Je pravda, že jsem čekal větší zapojení klubů, ale jsme rádi, že se to využilo aspoň takto. Výzva splnila účel, akcí se navíc účastnili také krajský trenér a manažer, kteří klubům pomáhali. Spolupráce fungovala na velmi dobré úrovni,” uvedl předseda MSKSH Pavel Bochnia, jenž doplnil, že vše bylo komunikováno během online setkání s kluby, které byly o všem informovány.

Tvorba webových stránek: Webklient