Už ve středu 13.4. rozehrají čeští reprezentanti kvalifikaci o postup na mistrovství světa proti Severní Makedonii. První zápas se bude hrát ve Zlíně.

Severní Makedonie je tradičním soupeřem českého týmu. Češi narazili na Makedonce v posledních deseti letech už v deseti soutěžních zápasech, ve kterých vyválčili čtyři výhry a uhráli dvě remízy.

Reprezentace dotáhla povedený výkon k postupům z kvalifikační skupiny o ME 2018 i ze základních skupin evropských šampionátů 2018, 2020, kde se s Makedonci potkala. Naopak neúspěšná byla kvalifikační skupina na ME 2016, kvalifikace na MS 2017 a základní skupiny mistrovství Evropy 2012 a 2014, kde na sebe oba celky narazily znovu.

Teď se Češi utkají s Makedonci o postup na mistrovství světa, které se hraje příští rok v Polsku a Švédsku. V nominaci španělského kouče českého týmu Xaviera Sabatého jsou i karvinské opory Patzel, Solák, Užek a Franc a premiérově taky mladý křídelník Mathias Choleva z Frýdku-Místku. „To, že jsem poprvé v reprezentaci, je můj splněný sen. Už jako malý kluk jsem si přál být v mužské reprezentaci,“ uvedl Choleva.

První zápas se hraje ve středu od 20:15 ve Zlíně a vstupenky na utkání rychle mizí. „Upřímně, potřebujeme velký náskok, protože všichni víme, jak to vypadá v Makedonii, kde přijde osm tisíc balkánských fanoušků. Potřebujeme prostě zvládnout domácí utkání ve Zlíně. Nechceme se za nic schovávat, chceme postoupit na mistrovství světa, to je jednoznačné,“ burcuje reprezentant Stanislav Kašpárek.

Foto: Česká Házená / Czech Handball

Tvorba webových stránek: Webklient