Velkého úspěchu dosáhly házenkářky Bohumína. Vrací se do první ligy žen, ve které by se v příští sezoně chtěly udržet.

Bohumínské házenkářky potvrdily svůj postup výhrou nad Žeravicemi, po které se před zaplněnou halou rozpoutaly velké oslavy. „Je to velký úspěch. Do první ligy jsme chtěli, máme v ní mladší i starší dorost. Jsme rádi, že teď jsou v ní i ženy,“ řekl trenér bohumínských žen Jaroslav Kalous.

Bohumín už první ligu žen hrál, tehdy v ní ale vydržel jen rok. „Bylo to po covidu, do ligy nás přidělili. Chtěli jsme se do soutěže podívat a nabrat v ní zkušenosti. Teď jsme si ji vybojovali sami, o to větší radost z toho máme,“ prozradil Kalous.

Bohumínské čeká dlouhé cestování i náročné zápasy, na novou výzvu se ale těší. Trenér Kalous navíc věří, že jeho tým nebude v soutěži jen do počtu. „Před touto sezonou jsme hodně posílili. Máme tady skvělý kolektiv. Věřím, že ligu udržíme,“ prohlásil.

V Bohumíně dobře pracují s mládeží, v týmu žen i díky tomu panuje velká konkurence. „Žen máme dostatek. Dorostenky zkoušíme v trénincích, někdy i v zápasech. Základ našeho ženského týmu tvoří naše odchovankyně a posily z Ostravy,“ uvedl Kalous, který si postup náramně užil. „Hala byla totálně plná, lidé stáli i za brankou. Udělali výbornou atmosféru, byl to svátek házené. A pro nás parádní reklama,“ uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient