Koncem srpna bohumínská družstva mladších a starších žaček a mladších dorostenek vyjela na mezinárodní turnaj do Prešova, kde během tří dnů bojovala s týmy z devíti států Evropy.

Už od prvních zápasů v každé kategorii šlo vidět, že bohumínská házená bude pro všechny těžkým soupeřem. Výsledky napovídaly tomu, že bohumínské házenkářky mohou být vyrovnaným soupeřem i těm nejvyhlášenějším týmům, jako jsou Juventa Michalovce, Kyjev či domácí Prešov.

Kategorii mladších žaček, která jela na turnaj získávat hlavně zkušenosti z velké házené, se umístila na 7.místě, mladší dorostenky byly páté a největšího úspěchu dosáhly starší žačky, které vybojovaly stříbrné medaile. Moc jim nechybělo ani ke zlatu, ve finále s domácím týmem však padly po neskutečně napínavém utkání o jediný gól.

To, že se házená v Bohumíně ubírá správným směrem, podtrhlo i vyhlášení nejlepší brankářky a střelkyně turnaje. V kategorii starších žaček uspěla Aneta Gajdečková a elitní kanonýrkou v kategorii mladších dorostenek se stala Hanka Janošová.

„Rád bych chtěl poděkovat trenérkám, trenérům, lékaři i hráčkám, že skvěle reprezentovali město Bohumín, které nás na tomto turnaji i finančně podporovalo,“ uvedl bohumínský kouč Jaroslav Kalous.

Tvorba webových stránek: Webklient