Bohumín před pár dny uspořádal turnaj pro nejmenší kategorii přípravky. Spokojené byly nejen děti, ale také trenéři, organizátoři a rodiče. 

Na turnaj přípravek dorazily do Bohumína týmy Frýdku-Místku, Poruby, Hrabůvky a Havířova. „Nehraje se na góly, vyhrávají všichni. U nás se snažíme dodržovat motto: házená je zábava, u nás úsměv vyhrává. A v tomto duchu se turnaj nesl,” usmál se trenér bohumínského týmu Jaroslav Kalous.

Na turnaji si proti sobě zahrály všechny týmy, vedle toho byla na druhém hřišti připravena ještě překážková dráha, za jejíž zdolání všichni dostali odměnu. „Nešlo tedy jen o házenou, ale taky o pohyb nebo přeskoky. Tedy o to, co děti baví,” dodal Kalous.

Bohumínský turnaj splnil přesně to, co měl. „Všechny děti i rodiče jsme dokázali strhnout na naši stranu. Všichni měli radost z každého gólu a přihrávky, zkrátka z toho, že jsou na hřišti. Pětileté děti měly sice dresy až po kotníky, ale byly rády, že mohou běhat,” těší Kalouse.

Bohumínské přípravce se daří. Trénuje třikrát týdně a děti na tréninky docházejí pravidelně ve vysokých počtech. „To je pro nás velká pocta. Pokaždé tady máme okolo třiceti dětí,” říká hrdě Kalous, který se svým týmem plánuje další přípravné zápasy. „Hlavní je, že děti mají radost z pohybu, jde o srandamač, do kterého se zapojí třeba i trenéři. Děláme legrace, aby děti viděly, že je házená zábava a aby u této kategorie zůstaly,” dodal Kalous.

Tvorba webových stránek: Webklient