V Praze před pár dny proběhl kvalifikační kemp plážových házenkářek. Účastnily se ho taky hráčky z Poruby a Bohumína.

Kemp probíhal dva dny a Bohumín na něj vyslal šest svých hráček – Adélu Muckovou, Markétu Bártovou, Terezu Kopečkovou, Sáru Janošovou, Karolínu Vachtarčíkovou a Sabinu Sikorovou „Jednalo se o kemp pro uzavření širších nominací reprezentací týmu U16 i seniorského výběru,” řekl bohumínský trenér Petr Janoš s tím, že Bohumín dodal tři hráčky do každé kategorie. 

Vrchol sezony plážové házené přijde v létě. Mladší tým čeká evropský šampionát, který se měl hrát v Rusku a teď se pro něj hledá nové místo. Dospělé plážové házenkářky pak čeká kvalifikace na EURO, které proběhne v roce 2023. Zatím však není jisté, jestli se české týmy obou akcí zúčastní.

„Plážová házená v posledních letech nabírá na popularitě, je to výborný doplněk ke klasické házené,” uvedl Janoš, který si pochvaloval počínání bohumínských házenkářek. „Řekl bych, že se jim vedlo dobře. Získaly základní zkušenosti, seznámily se s pravidly a osahaly si plážovou házenou. Všechny holky, které na kempu byly, dostaly prostor,” dodal. 

Házenkářky, které už mají zkušenosti s plážovou házenou větší, předávaly své rady a poznatky i těm dalším. „Ta interakce se mi vážně líbila. Zkušenější holky byly vstřícné a ostatním radily. Bylo to moc fajn,” těšilo Janoše. 

Celý kemp probíhal ve velmi přátelské atmosféře. „Naše hráčky to opravdu bavilo. Bohumín své házenkářky na takové akce uvolňuje rád, plážová házená navíc skvěle slouží k rozvoji té klasické. Všichni jsme si to moc užili,” usmál se trenér bohumínských mladších dorostenek. 

 

Tvorba webových stránek: Webklient