Velkého milníku v kariéře dosáhla Eliška Škarková. Talentované házenkářka z Poruby se dostala do širšího výběru dorostenecké reprezentace.

Mladší dorostenka Elišky Škarkové z Poruby se zúčastnila SPEKu dorostenecké reprezentace, který se konal v Luhačovicích.

Na akci byla pozvána na doporučení trenéra Dušana Poloze trenérkou Petrou Vítkovou. Právě Poloz pravidelně navštěvuje a vede tréninkové jednotky v Porubě, která je součástí systému talentované mládeže v ČR a má status Regionálního klubového centra. To vede trenérka Alena Humlová, která s trenéry reprezentace úzce spolupracuje.

SPEKu se zúčastnila také druhá z porubských dorostenek, odchovankyně karvinské líhně talentů, Nafissatou Mbaye. Ta už sbírala reprezentační zkušenosti v loňské sezoně, když odjela s dorosteneckou reprezentací na EYOF do Mariboru. Má také reprezentační zkušenosti z plážové házené.

Eliška se do širšího kádru dorostenecké reprezentace dostala díky svému talentu, ale také zásluhou velké píle. V době, kdy hrála ještě za starší žačky, si na akci výběru Moravskoslezského kraje zranila koleno, do toho navíc přišel covid. Eliška se ovšem nevzdala, po operaci zrehabilitovala a po covidu se vrátila na palubovky, už do družstva dorostenek.

„Pozvání na SPEK mě velice zaskočilo, ale zároveň mile překvapilo a potěšilo. Před příjezdem jsem byla dost nervózní, protože jsem se podobné akce měla zúčastnit poprvé a nevěděla jsem, co mám od tréninků očekávat. Během prvního tréninku ze mě ale nervozita začala opadávat, a to i díky ostatním hráčkám, které se ke mně chovaly velice mile. Přestože jsem se s většinou holek vůbec neznala, vždy mi se vším poradily a pomohly. Trenéři byli také velice milí, všechna cvičení důkladně vysvětlovali a vždy poradili, co můžu zlepšit. Tréninky byly zábavné a umožnily mi naučit se mnoho nových věcí. Také jak se dozvěděla, jak mohu zapracovat na mých slabších stránkách. Díky této akci jsem měla možnost vyzkoušet si jiný styl tréninku a navíc s kompletně jiným kolektivem, než jsem zvyklá. Mé celkové dojmy jsou určitě pozitivní, a to jak díky skvělému kolektivu, tak díky trenérům. Jsem vděčná, že se mi naskytla příležitost být součástí SPEKu, účast pro mě byla velkým přínosem,“ svěřila se.

Tvorba webových stránek: Webklient