Jedním z hrdinů nedávného mezinárodního Handball V4 Cupu se stal Vojtěch Surovec. Nejlepší gólman turnaje deptal i favorizované Maďary. 

Čtrnáctiletý Surovec zraje ve skvělého gólmana a ve Frýdku-Místku ví, že v něm mají velký poklad. Spadá sice ještě do kategorie starších žáků, letos ale pomůže i frýdecko-místeckým dorostencům, kteří aktuálně brankáře nemají. 

Vojtěch Surovec byl také oporou výběru Moravskoslezského kraje na Handball V4 Cupu, který domácí senzačně vyhráli – i díky závěrečnému triumfu nad vysoce favorizovanou maďarskou akademií NEKA, kterou český tým porazil 28:22. 

„Byl to skvělý zážitek. Sami jsme to nečekali, ale semkli jsme se a odehráli jsme to parádně. Na Maďarech sice šlo vidět, že jsou jinde, ale my jsme proměňovali šance a kluci mi v obraně hodně pomohli,” řekl nám Surovec. 

Nadaný gólman odchytal parádní turnaj a navázal na nedávný podnik z polské Wroclavi, který s Frýdkem-Místkem dokázal vyhrát. „Oba turnaje byly skvělými zážitky,” prohodil Surovec, jenž si pochvaloval atmosféru Handball V4 Cupu. „Bylo to hezky uspořádané, vše proběhlo v přátelské formě. Popovídali jsme si i s kluky a holkami z jiných týmů. Jen s Maďary to tolik nešlo, protože nám nerozuměli,” usmál se. 

Chlapeckému týmu Handball V4 Cup vyšel na jedničku a do budoucna z něj může hodně vytěžit. „Po turnaji nás všichni chválili, byla to dobrá zkušenost. Na Maďarech šlo poznat, že jsou jinde, ale taky bylo vidět, že neumí prohrávat. I jejich trenéři byli po porážce naštvaní,” uzavřel Surovec. 

Tvorba webových stránek: Webklient