V prosinci proběhne ve Španělsku mistrovství světa žen, na kterém se představí i český tým. Hodně blízko do nominace má i brankářka Poruby Hana Mučková. 

Máte za sebou těžké zápasy proti Mostu a Michalovcím. Co vám tyto duely ukázaly?

Tato utkání nás prověřila po všech stránkách. I když to nejde vidět na konečných výsledcích, tak si myslím, že utkání převážně s Mostem byla vyrovnaná. Musíme vypilovat spoustu věcí, které určitě nepůjdou hned za jeden trénink, ale naší bojovnosti jsme uhráli, co šlo. Nemusíme se vůbec za nic stydět.

Obhajujete bronz, letos se vám ale zatím tolik nedaří. Čím si to vysvětlujete?

Neřekla bych, že se nám nedaří, máme hodně mladý tým. Holky nemají ještě tolik zkušeností, ale musím uznat, že do každého zápasu dávají maximum své bojovnosti. Rvou se o každý míč a soupeři určitě nedají nic zadarmo

Má tým podle vás na to, aby zaútočil zase na medaili?

Určitě máme stále cíl dostat se do play-off a tam urvat co nejlepší výsledek. Myslím si, že kdyby utkání s Mostem v poháru neovlivnily okolnosti v zápase, tak diváci mohli sledovat drama až do konce.

Poruba už vyměnila trenéra. Pomohla vám tato změna?

Změnu vnímám jako pozitivní krok. Za mě můžu říct, že trenér dává týmu maximum. Podle mě to půjde poznat v příští sezoně, pokud takto budeme dále pokračovat.

Vy letos patříte k oporám týmu. Hodně vám vyšel třeba i zápas s Mostem, cítíte se v pohodě?

V rámci svých možností se cítím být v pohodě. Snažím se holkám pomoct vzadu, co nejvíce to jde.

Blíží se mistrovství světa. Věříte, že se dostanete do nominace?

Záleží na trenérovi. Budu se snažit udělat všechno pro to, abych se dostala do nominace. Bude to pro mě poslední krok splnit si můj cíl.

Co by pro vás znamenalo, pokud na MS pojedete?

Byla bych moc ráda, kdybych se dostala do nějakého zápasu. Určitě půjde o to nasbírat zase nějaké zkušenosti, přece jen, ženské mistrovství světa se nehraje každý den.

Jak podle vás může český tým na šampionátu dopadnout?

Určitě může postoupit ze skupiny. Chceme uhrát co nejlepší výsledek, dáme do toho všechno.

Foto: DHC Sokol Poruba

Tvorba webových stránek: Webklient