V úterý pokračovala Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji. V akci opět byli i naši házenkáři a házenkářky.

Krajský výběr chlapců vstoupil do olympijského programu pondělní porážkou se Zlínským krajem. Od té doby už ale nezaváhal, v pondělí vybojoval dvě výhry a další dva triumfy přidal v úterý, kdy nejprve porazil Královéhradecký kraj (23:12) a poté i Středočeský kraj (24:7).

Vzhledem k tomu, že tým Zlínského kraje v úterý dvakrát zaváhal, ovládli svěřenci trenérů Mazura a Petřeka svou skupinu a ve čtvrtek je čeká od 10:50 semifinálová bitva. Ve středu mají chlapci volno.

„Oba zápasy jsme odehráli s takovým výkonem, na který jsme od kluků zvyklí. Konečně předvedli to, co v nich je, a co umí. Splnili jsme plán, který jsme si před turnajem dali – jsme v semifinále a budeme hrát o medaile. Uvidíme, na koho teď narazíme, ve středu máme volný den a můžeme se na to připravit,“ řekl kouč Petr Mazur.

V úterý byly v akci i naše dívky. Ty nejprve předvedly parádní výkon proti Praze (13:13), jenže tento zápas je stál spoustu sil. Poté totiž padly s Olomouckým krajem (10:17) i Plzeňským krajem (11:21).

„Proti Praze jsme hráli parádně, tento skvělý výkon byl ale bohužel vykoupen fyzickým vyčerpáním naší základní sestavy. To se pak promítlo do dalšího utkání, které jsme hráli po třiceti minutách s Olomouckým krajem. S favorizovaným Plzeňským krajem jsme pak drželi krok dvacet minut, v závěru nás ale favorit celého turnaje silově přetlačil. Naše skupina se dohrává ve středu, my budeme hrát zase ve čtvrtek,“ uvedl trenér Radan Ustrnul.

Tvorba webových stránek: Webklient