Mladší dorostenky z Bohumína suverénně ovládly svou skupinu a na jedničku zvládly taky druholigovou baráž proti Velkému Meziříčí. Poprvé v historii si tak zahrají mezi elitou.

Bohumínské mladší dorostenky dovedly svou jízdu do zdařilého konce. Poté, co v obou barážových duelech přehrály o pět branek Velké Meziříčí, se mohou příští rok těšit na souboje s Porubou, Slavií nebo Mostem. „Je to obrovský úspěch. Čekají nás diametrálně odlišné zápasy, naše holky je však potřebují, aby se mohly zlepšovat,“ uvedl Petr Janoš – jeden z bohumínských trenérů.

V „bohumínské“ skupině letos působilo jen pět týmů. Bohumín tak hrál přátelské zápasy proti krajskému výběrovému týmu, s mužstvem z Polska, nebo proti chlapcům. „Potřebovali jsme zůstat v zápasovém rytmu a připraveni na baráž. Věděli jsme, že nás tam čeká velmi těžký soupeř,“ přiznal Janoš. „Pomohlo nám, že jsme měli natočený poslední souboj Velkého Meziříčí proti Ivančicím, který byl přímým soubojem o první místo. Analyzovali jsme si to a na soupeře jsme našli recept, z čehož jsme pak těžili. Byli jsme dobře připraveni, bylo to však psychicky i fyzicky hodně náročné,“ dodal.

Bohumín zvládl oba barážové duely na jedničku. „Holky předvedly fantastický výkon, ani na chvíli jim nedaly čichnout,“ pochválil je.

Bohumínské dorostenky prošly celou sezonou bez jediného zaváhání. Trenérský tým si hodně cenil především výhry v Karviné, která byla posílena i o tři reprezentantky. Bohumínské hráčky přesto dominovaly a zvítězily o deset branek. „Čím kvalitnějšího soupeře jsme měli, tím lépe jsme hráli. Holky měly obrovský hlad po úspěchu, za vítězstvím šly sebevědomě,“ všiml si.

Část týmu teď odchází do staršího dorostu. „Byla to základní osa. Ale zůstanou nám hráčky ročníku 2006, které doplní mladší. Tři z nich už s námi byly celou sezonu a byly hodně důležitými členkami týmu. Máme na čem stavět,“ těší Janoše, který však ví, že Bohumín čeká mezi elitou hodně těžká práce. „Našim cílem je ligu udržet. Chceme, aby holky získaly zkušenosti, aby se vyhrály a aby rostly,“ dodal.

Spokojená byla i trenérka Anna Pudichová. „Holky hrály celý rok parádně, vždy předvedly skvělý výkon. Taky nás držely brankářky, holky se dokázaly zastoupit, když jsem nebyli kompletní. Přistoupily k tomu s respektem a zápasy si užily. A taky nás poslouchaly,“ usmála se.

Bohumínské házenkářky si postup náležitě užívají. „Oslavy byly moc fajn, holky se fotily, tancovaly, měly dorty, dětský šampus. Oslavili jsme to hned po baráži, pak i na hale. A po posledním turnaji v Polance se rozloučíme i s těmi, které jdou do staršího dorostu,“ uzavřela trenérka Pudichová.

Tvorba webových stránek: Webklient