V minulých dnech se v Zubří odehrála Česko-slovenská liga starších žáků, do které zasáhl i tým Frýdku-Místku. Jak už to ale v posledních týdnech bývá, turnaj ovlivnil covid. 

Frýdek-Místek nemohl do Zubří poslat nejsilnější možný tým. Část hráčů totiž uvízla v covidové pasti, někteří byli i zranění, a tak se do výběru dostali i hráči z béčka. „Jeli jsme si zahrát, aby se i kluci, co nejsou v A týmu, mohli zkusit konfrontaci s jinou házenou,” uvedl kouč starších žáků Frýdku-Místku Petr Mazur. „V týmu máme celkem 26 hráčů, takže je jasné, že všichni hrát Žákovskou ligu nemohou. Česko-slovenská liga je ale ideální šancí, kde mohou dostat příležitost,” dodal.

Frýdek-Místek v Zubří prohrál s domácím týmem a slovenskými Bojnicemi, naopak porazil Zlín i Považskou Bystrici a skončil třetí. „Jsem rád, že si kluci zahráli. Na konci už ale byli unavení, protože hráči z béčka nemají takovou zátěž a nejsou tolik vyzrálí. Ale i tak to bylo super,” řekl Mazur.

Náš kraj měla v Zubří reprezentovat ještě Ostrava, ta ale kvůli koronaviru na turnaj ani neodjela. „Každopádně jsem rád, že projekty, jako jsou tento, existují. Pro kluky je to velký přínos, poznají jinou kulturu házené a hrají i s jinými týmy, než na které jsou zvyklí. Jen mě mrzí, že už tady nepůsobí Poláci, kteří proti nám taky dříve hráli,” dodal Mazur.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient