Letošní ročník Česko-slovenské ligy a Česko-slovensko-polské ligy je opravdu velmi specifický vzhledem k rozlišným omezením při vstupu na jednotlivá území.

Dosud poslední turnaj ČSPL starších žákyň proběhl v Ostravě a ČSL mladších žáků se hrála o víkendu v Kopřivnici. Tam se z vítězství radoval Frýdek-Místek, druhá byla Považská Bystrica, třetí domácí Kopřivnice, čtvrté slovenské Bojnice a pátý Zlín.

„Organizace jednotlivých turnajů je velmi náročná, a proto jsme rádi za každý turnaj, který se v této soutěži odehraje,“ uvedla krajská manažerka Moravskoslezského krajského svazu házené Petra Zeleňaková.

„Poděkování patří oddílu KH Kopřivnice, především pak trenéru mladších žáků Tomášovi Hyvnarovi, jenž dokázal organizačně zabezpečit přesunutý turnaj z Považské Bystrice, kterého se družstva z České republiky, vzhledem k přísným opatřením při vstupu na Slovensko, nebyla schopna zúčastnit. Následně pak ještě Kopřivnice uspořádala turnaj jako pořadatel ČSL v řádném termínu,“ dodala Zeleňaková.

Možnost mezinárodního měření sil si pochvalují i kluby samotné. „Konfrontace s jinými týmy, než na které jsou hráči zvyklí, je vždy přínosem. Je to vyrovnaný turnaj, ve kterém může každý porazit každého,” prohlásil kopřivnický trenér Tomáš Hývnar.

Nejlepší střelec turnaje byl Václav Straka z Považské Bystrice, který dal 26 branek. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Dominik Jiráček z Frýdku-Místku.

Účastníci ČSL v kategorii mladších žáků navíc mají zájem taky o dohrávku prvního kola, která by se mohla uskutečnit i na Slovensku. Po dohodě se zúčastněnými týmy byl zvolen jako možný termín konání dalšího kola turnaje 2. duben. Uspořádání turnaje předběžně přislíbil Vladimír Šebeň z Povážské Bystrice, vše se však musí ještě domluvit na krajské úrovni.

Taky byli vyhlášeni nejlepší hráči družstev :

Šnábl Vojtěch – SKP Pepino Frýdek-Místek
Stoklasa Šimon – MŠK Povážská Bystrica
Štěpán Marek – KH ISMM Kopřivnice
Rybansky Tadeáš – Hk Kúpele Bojnice
Kubiš Filip – HC Zlín

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient