První ročník mezinárodního Handball V4 Cupu je minulostí. Čeští mladíci na něj však nikdy nezapomenou. Senzačně totiž porazili maďarskou akademii NEKA.

Český výběr poskládaný z elitních házenkářů Moravskoslezského kraje nejprve porazili vysoko 37:22 Slováky a v sobotu remizovali 26:26 s Poláky.

Turnaj vrcholil v neděli, kdy svěřenci trenérů Petra Mazura a Jaroslava Petřeka narazili na maďarský tým akademie NEKA. „Už když přijeli, tak bylo vidět, jak jsou namakaní. Od pohledu bylo jasné, že budou favoritem. Mají vlastní maséry i fyzioterapeuty, jsou na špičkové úrovni,” řekl na adresu elitního maďarského výběru kouč Mazur.

Český tým se ale Maďarů nezalekl a senzačně je porazil 28:22. „Maďaři nejsou zvyklí prohrávat. Někteří nebyli schopni přijmout, že nevedou a dělali chyby. Rychle stříleli, zmatkovali a to nám pomohlo,” řekl o šokující výhře Petr Mazur.

Čeští mladíci Maďary zaskočili a odehráli skvělý zápas. Celý turnaj jim zkrátka vyšel na jedničku. „Rozhodlo to, co už jsem říkal na začátku. Měli jsme skvělé brankáře, hlavně Vojta Surovec v závěrečném utkání zavřel bránu,” řekl Mazur a pokračoval: „Kolektiv tím od začátku hodně žil. Díky tomu si kluci začali věřit, že by mohli porazit i NEKU. Jsem strašně spokojený s přístupem všech kluků, vytvořili skvělý kolektiv, který šlapal jako hodinky.”

Premiérový ročník Handball V4 Cupu dokonale splnil své poslání. „Kluci by nejradši tento turnaj absolvovali i čtyřikrát za rok. Vznikla tam i přátelství. I já jako trenér kvituji, že jsme poznali jiné styly házené, kluci takovou konfrontaci potřebují,” uznal Mazur.

Velký úspěch, který se českému chlapeckému týmu povedl, rozpoutal velké oslavy. „Klukům ukáply i slzičky. Byli strašně šťastní, že se jim to povedlo. A to, že porazili i maďarskou akademii, jim může pomoct i do budoucna,” uzavřel Mazur.

Konečné pořadí

  1. Česká republika
  2. Maďarsko – NEKA
  3. Polsko
  4. Slovensko
Tvorba webových stránek: Webklient