Krajský výběr starších žaček má za sebou třetí společné setkání. Tentokrát byla v Karviné na programu startovací baterie. 

„Setkání proběhlo výborně. Pomohl nám i Venca Franc,” řekl trenér krajského výběru dívek Jaroslav Kalous, jenž má starší žačky Moravskoslezského kraje na starost společně s Radkem Jurčou.

Trenéři oslovili všechny krajské týmy, na sraz ale nakonec dorazily jen hráčky z Poruby a Bohumína. „Bylo nás 22. Teď už budeme vybírat užší kádr, se kterým budeme pracovat na naší herní filozofii,” prozradil Kalous.

Krajský tým dívek by se chtěl prezentovat rychlou kombinační házenou s rychlým přechodem do útoku, tvrdou obranou a dobrými výkony brankářek. „Jsem rád, že nám na společných setkáních pomáhají i trenéři brankářů, kteří se gólmankám věnují a posouvají je dopředu. Budou s námi spolupracovat i specialisté na pivoty nebo křídla,” dodal Kalous.

Až se příště tým sejde, už bude pracovat na herním projevu. „Holky, které k nám dorazily, na sobě chtějí pracovat a dělají maximum pro to, aby byly ve výběru. Na testy byly fyzicky výborně připravené,” pochválil Kalous mladé házenkářky.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient