Máme za sebou návštěvu dalšího klubu našeho kraje. Tentokrát jsme si popovídali s předsedou hlučínského oddílu Liborem Kozubkem.

Jaký byl, ze sportovního pohledu, váš rok 2022?

Rok 2022 byl ze sportovního pohledu rokem změn. V tomto roce jsme se snažili opět nastartovat aktivity klubu v regionu Hlučínsko a navázat zde na dlouholetou tradici házené. V sezoně 2022/23 má klub opět zastoupení ve více mládežnických kategoriích. Starší dorostenci bojují ve 2. lize staršího dorostu, starší žáci v 1. krajské lize a naši nejmenší začínají sbírat zkušenosti ve druhé skupině mladších žáků. Hlavně v kategorii starších žáků v první skupině ligy, i přes průběžné umístění, je vidět zapálení kluků, jejich bojovnost a neustále zlepšování. Naši borci, i když začali s házenou teprve nedávno, se snaží držet krok s nejlepšími týmy, přestože se jejich hráči věnují házené podstatně déle.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá?

Další krize – energetická – postihla i náš klub. Zvýšení provozních výdajů klubu pociťujeme hlavně v oblasti nájmů a cestovních nákladů. To se snažíme vykrýt všemi možnými způsoby, které poskytují obecní, krajské i národní úřady a instituce. Nicméně bez další podpory našich sponzorů bychom velmi těžce byli schopni sestavit vyrovnaný rozpočet na rok 2023. Pro mnoho klubů bude rok 2023 zlomový z hlediska přežití, z hlediska příjmových a hlavně nákladových položek.      

Co se vám během uplynulého roku nejvíc povedlo?

Kategorie současných starších žáků, ročníky 2008 a 2009, předvedla neskutečný výkonnostní posun. Díky úspěchům na turnajích Prague Handball Cup 2022 a na slovinském turnaji Eurofest Koper 2022 vidíme, že naše práce má smysl a výsledky. A to nás posouvá dále. Podobně bych chtěl vyzdvihnout i práci trenérky Šárky Slívové u kategorie mladších žáků. Tito naši nejmenší se seznamují s házenou a pravidly, nicméně i přesto velmi úspěšně bojují ve své kategorii.   

Kde musíte přidat?

V nejbližších dnech a týdnech se musíme zaměřit na náborové činnosti klubu pro doplnění kategorie mladších žáků a aktivizaci přípravky – minižáků.

Co všechno vás letos čeká?

Jarní část sezony 2023 bude ve znamení přípravy klubu a kategorií pro nadcházející sezonu 2023/24. Chtěli bychom více aktivizovat činnosti klubu házené v regionu Hlučínska. Náš cíl je vstoupit do další sezony s kategorií minižáků, mladších a starších žáků a mladšího dorostu. S tím souvisí i rozvoj organizačně-trenérského zázemí klubu. Cílů je hodně a z toho i vyplývajících úkolů.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Všem, kteří fandí házené a snaží se o její rozvoj, děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v nadcházejících sezonách.

Tvorba webových stránek: Webklient