Pokračujeme v našich návštěvách napříč kluby z Moravskoslezského kraje. Tentokrát jsme zavítali do Třince, kde nám odpovídal předseda oddílu Jan Zamarski.

Jaký pro vás byl letošní rok?

Pro nás to byl rok ve znamení několika změn. Rozhodli jsme se věnovat pouze dívčím kategoriím a svou činnost ukončily dorostenky, jejichž kádr byl na další účinkování ve druhé lize příliš úzký. Kromě ligových soutěží se naši házenkáři účastnili dalších akcí, jako byly Den dětí, MajDay nebo Sports Day, ale také turnajů Kampos Cup Kuřim či Prague Handball Cup. Aktivní se snažíme být i na poli náborovém a mediálním.

Co vám udělalo největší radost?

Jednoznačně umístění mladších žákyň, které skončily druhé. Taky nás potěšily individuální úspěchy, Nora Barbier byla nejlepší střelkyní sezony v mladších žákyních a David Wojnar obsadil druhé místo v tabulce střelců v soutěži starších žáků.

Co vás naopak mrzí?

Že se nám nepovedlo udržet kádr dorostenek v dostatečné šíři. Tedy tak, aby mohly pokračovat v soutěži.

S čím půjdete do příštího roku?

Výsledkové cíle nemáme. Chceme nadále rozšiřovat členskou základnu, rozvíjet hráčské dovednosti a spoluvychovávat nejen zdatné sportovce, ale i slušné mladé lidi.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Pracujme a společně rozvíjejme náš nádherný sport. Chovejme se k sobě slušně a s úctou a propagujme házenou, kde se dá.

Tvorba webových stránek: Webklient