Další návštěvu jsme si naplánovali do házenkářského klubu v Třinci. Co se mu loni povedlo? A kde musí přidat? Nejen na to nám odpověděl předseda oddílu Jan Zamarski.

Rok 2022 je minulostí. Jaký pro vás byl?

Rok 2022 v našem klubu vnímáme kladně. Tréninky i soutěže běží podle plánů, děti přibývá, a tak lze konstatovat, že můžeme být relativně spokojeni.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá?

Samozřejmě jsme museli začít šetřit. Nejen kvůli energetické krizi, ale taky kvůli tomu, že na podzim hrají naše dorostenky druhou ligu, čímž nám samozřejmě vzrostly náklady. Naštěstí jsme to zvládli a já pevně věřím, že zvládneme i další roky.

Co se vám v minulém roce povedlo?

Jsme pyšní na to, že se nám stále hlásí nové a nové děti, zejména dívky. Myslím, že se nám velmi obstojně daří i prezentace klubu. Jsme taky rádi, že se v soutěžích naše kategorie rozhodně neztrácejí. Mladší žákyně jsou po podzimu druhé, což je velmi krásné umístění. Já osobně jsem velmi rád za spolupráci s 1.SC Bohumín. V kategorii dorostenek si vzájemně vypomáháme, naše děvčata si vyzkoušela první ligu dorostenek a jejich hráčky zase významně herně pomohly nám.

A naopak, co vás trápí?

Potýkáme se s nedostatkem trenérů, máme problém s lepením v hale a v neposlední řadě budeme muset řešit kádr dorostenek, kterých postupně ubývá.

Co všechno vás letos čeká?

V soutěžích se budeme snažit udržet, a ještě vylepšit naše postavení v tabulkách, budeme dále aktivně působit na poli náborové činnosti a rozhodně chceme pokračovat ve spolupráci s oddílem v Bohumíně.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Všem bych popřál pevné zdraví a silné odhodlání pracovat dále pro náš krásný sport. Bylo by krásné házenou ještě lépe prezentovat navenek a uvnitř hnutí se k sobě chovat lépe a mít sebereflexi. A vzkaz pro fanoušky? Choďte na házenou, je to úžasný sport!

Foto: Házená TJ TŽ Třinec

Tvorba webových stránek: Webklient