Talentovaní házenkáři z Moravskoslezského kraje se schází v pravidelných intervalech, aby se pod vedením trenérů Jaromíra Petřeka a Petra Mazura posunuli zase o kus dál. Do týmu patří i brankář Šimon Knesl.

Vrcholem loňské sezony krajských týmů byla mládežnická olympiáda v Olomouckém kraji. Krajské týmy se ve společném turnaji utkají i v závěru tohoto ročníku, k tomu ale vede ještě dlouhá cesta.

Nejprve je třeba postavit nejsilnější možný tým, což mají na starost trenéři Petr Mazur z Frýdku-Místku a Jaromír Petřek z Kopřivnice. Tým z města Tatry má ve společném výběru řadu zástupců – včetně čtrnáctiletého gólmana Šimona Knesla.

„Jsem rád, že se takto můžeme scházet. Baví mě to, učím se nové věci a pokaždé se těším na další trénink,“ říká Šimon Knesl, jenž se dostal taky do posledního olympijského týmu. „Byl to super turnaj, moc jsme si to všichni užili,“ dodal.

Kromě Petřeka s Mazurem mladým házenkářům předávají své zkušenosti i současní či bývalí reprezentanti v čele s Martinem Galiou, Václavem Francem, Janem Užekem či Janem Sobolem. „Je super, že máme takové možnosti, do budoucna nám to hodně dá. Na každém setkání se naučíme hodně nových věcí a jsme čím dál lepší,“ těší talentovaného gólmana, který má jeden velký házenkářský sen. „Chtěl bych se dostat do německé Bundesligy,“ prozradil.

Tvorba webových stránek: Webklient