V minulých dnech proběhlo celostátní kolo finále Školského poháru v Polance, které ovládli házenkáři z kopřivnické ZŠ E. Zátopka pod vedením trenéra Miroslava Bartoně.

Pasovali jste se před turnajem do rolí favoritů?

Určitě ne. Když jsem viděl složení dalších škol, tak v nás byla malá dušička, že bychom mohli urvat dvě výhry. Ale fantasticky jsme zahráli první dva zápasy proti Lovosicím a Kuřimi, ve kterých jsme předvedli skvělé výkony. Potom už jsme byli v laufu. Ve čtvrtek jsme hráli čtyři zápasy. Toho jsem se bál, ale nakonec se ukázalo, že to byla výhoda. Kluci byli nabuzení, věřili si a odrazili se vstříc k vítězství.

Věřili jste, že v pátek už vaši vítěznou jízdu dovedete do úspěšného cíle?

Byla na nás vidět velká únava, možná i nervozita. Přeci jen, kluci věděli, že jsou kousek od celkového vítězství. Poslední dva zápasy ubojovali vůlí, na hřišti nechali všechno, co v nich zůstalo a po zásluze vyhráli.

Měl jste v týmu jen samé házenkáře?

Byli tam tři kluci, kteří chodí do sportovní třídy, házenou tedy hrají, ale nevěnují se jí tak, jako ostatní házenkáři. Mají v hlavě, že by do házenkářského kolotoče naskočili a zkusili dohnat ty lepší kluky. Jasně, turnaj nám odtáhli hlavně házenkáři, ale na hřiště se dostali všichni a každý hráč byl platný

Tento kopřivnický ročník je hodně silný, že?

Jsou hodně nahoře, v kraji jsou nejlepší. Byli jsme ale v očekávání, nevěděli jsme, jak jsou na tom kluci z Lovosic, Brna nebo Újezdu. Ty týmy měly silné osobnosti, třeba Kuřim má v týmu leváka, který měří 190 centimetrů, to je velký talent.

Jak moc vám pomohlo, že se turnaj hrál v našem kraji?

Bylo to super. Přijeli tady rodiče, navíc jsme nemuseli nikam daleko cestovat. Třeba proto teď nepřijely týmy z Plzně a Ústí nad Labem.

Tvorba webových stránek: Webklient