Před pár dny se odehrál turnaj Česko-slovensko-polské ligy v Ostravě. Jak dopadl? A jak si v silné konkurenci vedl domácí tým? Tedy vlastně – dva domácí týmy?

Ani poslední turnaj starších žaček se, vzhledem ke koronavirové situaci, neodehrál se všemi kvalifikovanými družstvy. „Sokol Karviná se z důvodu nemoci nemohl zúčastnit. Aby se na poslední chvíli nemuselo měnit rozlosování a byl zachován dohodnutý počet utkání, postavil Sokol Poruba dva týmy – staré a mladé, které doplnila tři děvčata z Karviné,“ uvedl Radan Ustrnul z Poruby.

Nemoc se však nevyhnula ani domácímu týmu, a tak měla družstva Poruby na střídání pouze po dvou děvčatech a turnaj tak pro ně byl velmi fyzicky náročný.

Přesto se domácí starší děvčata umístila na druhém místě, když porazila Swietochlovice 34:10, Žilinu 21:11, tým Ruda Slaska 24:22 a podlehla pouze Trenčínu – 27:28.

„Mladší děvčata sice obsadila až šesté místo, ale zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, protože musela odehrát turnaj ve velmi oslabené sestavě doplněné o mladší žačky,“ řekl Ustrnul.

Vítězem se stal tým z Trenčína, druhá byla Poruba, třetí Ruda Slaska, čtvrtá Žilina, páté Swietochlovice a šestý byl druhý tým Poruby. Nejlepší střelkyní turnaje byla Majka Bartková ze Žiliny, která dala 32 branek. Druhá byla s 29 brankami Markéta Ustrnulová z Poruby a dobrý turnaj odehrála taky domácí Eliška Vaňková, která se trefila pětadvacetkrát.

Nejlepší brankářkou byla Amelia Brylewska z týmu Ruda Slaska a nejužitečnější hráčkou Petra Švachová z Trenčína. „Konfrontace mezi týmy Polska, Slovenska a České republiky je pro všechny zúčastněné nejen zpestřením sezony, ale i možností potkat se s jinými styly házené a nasbírat spoustu zkušeností,“ dodal Ustrnul.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient