Martin Galia je aktuálně zraněný, ovšem do sportovního důchodu se, zdá se, ještě nechystá. Kdo ví, třeba si jednou zahraje i se svým synem Kristiánem.

Kristián Galia, který nastupuje na postu pivota, oslavil v lednu devatenácté narozeniny. A před pár dny si odbyl i extraligovou premiéru v barvách karvinského Baníku, se kterým oslavil výhru proti Hranicím.

Trenér Brůna dal v duelu s Hranicemi šanci širšímu kádru. Byl jste rád, že jste se dostal do akce?

S nominací do zapasu proti Hranicím jsem byl hodně překvapený a velmi si vážím šance, kterou jsem dostal. Pro mě osobně to byl vždy můj sen, zahrát si extraligu za takový úspěšný tým, jako je HCB Karviná. Vždy jsem se snažil udělat vše pro to, aby se mi tento sen jednou splnil. A jsem velmi rád, že se na karvinských palubovkách po 19 letech v extralize mužů objevilo opět jméno Galia.

Byl to váš první start za karvinský A tým?

Svůj debut jsem si už odbyl v letní přípravě proti SPR Stal Mielec a hlavně v Českém poháru, kde jsem dostal pár minut na hřišti.

Zápas s Hranicemi se nakonec proměnil v nečekané drama. Čekali jste to? Bylo to těžké utkání?

Určitě, první poločas pro nás ideální nebyl, ale s přibývajícími minutami se ukázala naše kvalita a dominance. Jelikož Hranice neměly co ztratit a hrály bez jakéhokoliv tlaku, tak to byl určíte lehčí zapas pro ně, než pro nás.

Jak jste byl spokojen se svým výkonem vy sám?

Pro mě osobně každá minuta v extralize znamená obrovskou školu a zkušenost, ale na spokojenost se svým výkonem mám dost času. Určitě vím, že mám ještě na čem pracovat.

Váš táta patří mezi nejlepší české házenkáře posledních let. Srovnávají vás s ním lidé, i když každý hrajete na jiném postu, často?

Samozřejmě jsem se s tím setkal. Ale díky tomu, že nastupuji na postu pivota, tak na mě není z tohoto hlediska vyvíjen žádný tlak.

Martin Galia ještě s házenou nekončí. Láká vás si zahrát jednou ve společném týmu?

Pokud se jedná o zajímavost, tak určitě ano, přece jenom to není obvyklé, aby otec se synem nastupoval v jednom družstvu. Samozřejmě by ale tato otázka byla spíše na mého otce, jestli by ho to vůbec lákalo.

Když jste vyrůstal, lákaly vás i jiné sporty, nebo házená byla vždy jedničkou?

Jelikož jsme házenkářská rodina, tak mě to předurčilo stát se házenkářem.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient