Starší žáci Kopřivnice potřebovali o víkendu získat jeden bod k tomu, aby vybojovali zlaté medaile. Nakonec mají tři.

Kopřivnické házenkáře čekaly o víkendu dva náročné zápasy. Ten první proti Frýdku-Místku, druhý pak s Centrem Haná. „Chtěli jsme to urvat už s Frýdkem-Místkem, který je hodně silný. Kluci byli ale nervózní,“ uznal trenér Kopřivnice Jaromír Petřek.

V první půli vládl Frýdek-Místek, který vedl o čtyři branky. To se ale po přestávce změnilo. Kopřivnice skóre otočila a rázem to byla ona, kdo měl čtyřgólový náskok. Frýdek-Místek sice srovnal na konečných 19:19, bod ale Kopřivnici stačil. „Na konci už nám chyběly síly, ale boj jsme brali,“ usmál se Petřek.

Po závěrečném klaksonu už hráči Kopřivnice věděli, že jim zlato nikdo nevezme. „Byla to obrovská radost. Z kluků to spadlo, další zápas pak vyhráli o deset branek. Hráli uvolněně a dovolili si věci, které bych ani nečekal,“ pochválil trenér Petřek své svěřence.

Kopřivnická mládež slaví velký úspěch, letos totiž dokázala ovládnout jako kategorii mladších, tak i starších žáků. „Je to nastavením pravidel, který tady máme, a která se plní. Všechno tady funguje,“ řekl Petřek, který si letošního triumfu velmi cení. „Tým vytvořil skvělý kolektiv, což se ukázalo o přestávce zápasu s Frýdkem-Místkem. Zlomili to kolektivním pojetím, kterým se vyznačovali celý rok,“ dodal.

Tvorba webových stránek: Webklient