Uplynulé extraligové kolo k sobě svedlo Karvinou a Frýdek-Místek. Ten statečně vzdoroval, Baník ale letos zůstává stoprocentní. 

Karviná začala v průběhu první půle postupně budovat svůj náskok a v poločase vedla 13:8. Zdálo se, že je vymalováno, domácí Frýdek-Místek ale po přestávce zabral a zadělal na drama. Čtyři minuty před koncem už to bylo jen o dvě branky, Karviná navíc v závěru hrála ve třech, přesto dokázala zvítězit a po výsledku 26:24 přidala do tabulky další body.

„Čekal jsem, že to bude velice těžké utkání, protože jsme přijeli bez čtyř hráčů. Chyběli nám hlavní pilíře obrany Dominik Solák a Matěj Nantl. Překvapilo mě, jaký výkon podali kluci v prvním poločase, kdy jsme odskočili na pět, šest a chvílemi i sedm branek. Věděl jsem, že Frýdek má svou sílu, protože náhodně prohrál asi tři zápasy, které klidně mohl naopak i vyhrát. Musím klukům poděkovat za bojovnost, nasazení a také za to, jak zápas zvládli takticky,” uvedl trenér Baníku Michal Brůna.

Zápas náramně vyšel Janu Sobolovi, který dal devět branek. Domácí zase táhl devítigólový Vojtěch Petrovský. „Těžko se hraje proti Karviné, pokud máte manko pět či šest branek. Druhý poločas jsme to zkusili otevřít, riskovat, hnát to, protože jsme věděli, že Karviná má nějaké zraněné hráče a mohou tak být unavení. To se nám povedlo, ale ve chvílích, kdy jsme se mohli dotáhnout na rozdíl jediné branky, zase vytáhl Nemo Marjanović nějaký důležitý zákrok nebo jsme neproměnili vyloženou šanci. Proti takovým protivníkům musíme hrát šedesát minut bez nějakých hluchých pasáží. Shořeli jsme jako několikrát předtím na neproměňování šancí. Ale taky si musíme uvědomit, s kým jsme hráli,” řekl trenér Frýdku-Místku Danie Valo, jenž postrádal zraněného Tomáše Sklenáka. „Chtěl bych poděkovat divákům, kteří vytvořili bouřlivou kulisu a hodně nám pomohli hlavně ve druhém poločase, kdy jsme stahovali náskok Karviné,“ dodal Valo.

V akci byli i házenkářky Poruby, které po vítězství v Chorzówě dokázaly doma vysoko 37:12 porazit i slovenskou Stupavu. „Hráčkám jsem před utkáním v šatně říkal, že utkání se Stupavou mě zajímá hlavně z hlediska obranné činnosti. Tento úkol splnily na sto procent a počet gólů hovoří za vše. Hlavním cílem bylo, aby si zahrály všechny hráčky. Všechny využily svou šanci, vidím potenciál v mladých, a pokud budou pracovat, jak jsem je viděl pracovat v tréninku, nebojím se dalších utkání,” prohlásil po utkání nový kouč Stanislav Pupík.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient