Uplynulý extraligový víkend nabídl derby Kopřivnice s Frýdkem-Místkem. A taky obrovské drama v Karviné.

Karviná se nejprve v průběhu týdne utkala v extraligové předehrávce s Hranicemi. Hosté ještě v prvním poločase drželi krok, Baník ale po změně stran přidal a vyhrál vysoko 26:16. V sobotu pak Karviná přivítala v osmifinálové odvetě Evropského poháru Bukurešť. V Rumunsku prohrála o gól a do odvety si přivezla nadějný výsledek. Steaua byla ale celý zápas mírně napřed, a i když Karviná v závěru srovnala a měla ještě jeden útok, uhrála jen remízu 29:29, která na postup nestačila. „Je to škoda. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, hráli jsme doma, před skvělým publikem, ale kousek nám chyběl. Rumuni měli i trochu více štěstí, několikrát vymetli pavučinu, vracely se k nim odražené míče,” řekl trenér Karviné Michal Brůna.

Extraligový program k sobě o víkendu svedl Kopřivnici a Frýdek-Místek. Domácí tým z města Tatry potvrdil daleko lepší formu a zvítězil vysoko 35:24. „Těžko se mi hledají slova. Jsem nesmírně zklamaný. Dobře jsme věděli, o co hrajeme. Přesto jsme se opět nevyvarovali mnoha technických, někdy až naivních chyb. Přitom jsme spoustu času věnovali analýze předchozího nepovedeného utkání proti Novému Veselí. Bohužel jsme se ale nepoučili z chyb z tohoto duelu,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Házenkářky Poruby vyjely do Plzně. Na západě Čech nesehrály špatnou partii, ještě v poločase prohrávaly jen o dvě branky, nakonec ale padly po výsledku 33:27 pro domácí. „Naše hra přesto začíná být daleko rychlejší a přímočarejší. Nyní musíme tvrdě pracovat na zlepšení spolupráce v obraně a vrátit se k její kvalitě z minulých utkání,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: Jaroslav Obsadný/KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient