Od 22. do 26. 8. 2022 pořádal oddíl SKH Polanka ve spolupráci s ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou příměstský tábor pro žáky prvního stupně. Ty prožily týden plný zábavy a emocí.

Tábor byl zaměřen na zvyšování pohybového fondu dětí, rozvoji spolupráce a komunikace s využitím, především zábavných a prožitkových, her a soutěží.

Táboru se zúčastnilo 20 dětí, které navštěvují první, druhé a třetí třídy. Pod vedením zkušených trenérek Šárky Odehnalové, Kataríny Sýkorové a zapálených učitelek Veroniky Chmelářové a Evy Kozubkové si děti užily týden plný emocí a zábavy.

„Opět jsme navázali spolupráci s házenou v Bohumíně. V bohumínské sportovní hale nás přivítal skvělý pan trenér Jaroslav Kalous se svým týmem. Společně jsme si zatrénovali a pak změřili síly v miniházené smíšených bohumínsko-polaneckých družstev. Odpoledne jsme trávili v Parku Petra Bezruče, kde jsme objevovali krásy a náročnost Mauglího stezky,“ řekla trenérka a učitelka v jedné osobě Katarína Sýkorová.

Další miniházenkářské klání hráči Polanky absolvovali ve své sportovní hale a ve školní tělocvičně. Kromě miniházené taky zvyšovali sílu, obratnost a souhru svalových skupin na překážkové dráze, která zahrnovala hrazdu, kruhy nebo švédské bedny. „Napekli jsme si muffiny a tvořili umělecká díla,“ usmála se Katarína Sýkorová.

V areálu Dělnického domu děti řádily na písku, stavěly hrady, hrály „přehazku“, beach minihandbal a užily si za celý týden první slunečný den. Poslední den se nesl ve znamení hledačů pokladů.

„Všichni jsme si tábor moc užili, děti zaslouží velkou pochvalu za energii a nadšení, které vložily do všech činností. Už se těšíme na další sportovní akce,“ uzavřela Katarína Sýkorová.

Tvorba webových stránek: Webklient