Trenérka Jana Hajžmanová z Karviné vychovala řadu úspěšných házenkářů a českých reprezentantů. Své týmy dovedla ke spoustě medailí, další už ale nepřidá. Rozhodla se totiž, že po dlouhých padesáti letech svou trenérskou kariéru uzavře. 

Jana Hajžmanová se dostala k trénování ve svých osmnácti letech. Tehdy působila v Sokole Karviná, kde sama hrála házenou. V trénování se postupně dostala až k ženám a po dvanácti letech přešla do karvinského Baníku.

Pod rukama jí prošla řada úspěšných reprezentantů v čele s Martinem Galiou, Michalem Brůnou, Tomášem Heinzem, Janem Sobolem, Jakubem Szymanskim, Tomášem Mrkvou, Janem Užkem či Markem Vančem. Několik jejich svěřenců ještě stále hraje a karvinský Baník i díky její práci dosáhl mnoha úspěchů.

Paní Hajžmanová během své trenérské kariéry získala 130 medailí a dosáhla i na spoustu mezinárodních trofejí. Byla taky hlavní krajskou trenérkou a zastávala i několik dalších funkcionářských rolí.

Teď je ale její trenérská kariéra po dlouhých padesáti letech u konce. „Zažila jsem v házené hodně hezkých chvil. Mám mezi trenéry hodně kamarádů. Trénovala jsem spoustu kluků a hodně jich obléklo nebo obléká reprezentační dres. Při vzpomínkách na své karvinské odchovance nejde jen o házenkářské dovednosti, ale především o jejich přístup ke sportu a lidské vlastnosti. Je moc hezké vidět, že vaše práce má smysl. Přeji tento pocit zažít všem trenérům,” řekla paní Hajžmanová pro karvinský bulletin.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient