Letní olympiáda dětí a mládeže se blíží. Na konci června se do Českých Budějovic vydají i házenkářské výběry z Moravskoslezského kraje.

Dívčí krajský tým před pár dny sehrál přátelské utkání s výběrem Zlínského kraje, který se nakonec radoval z výhry. „Radost nám udělaly obě brankářky, stejně tak atmosféra uvnitř týmu. I když se holky ještě tolik neznají, tak se navzájem celou dobu podporují,“ řekla trenérka Klára Jandačová.

Stále je však na čem pracovat. „Ukázalo nám to spoustu nedostatků. Holky jezdí na kempy, ale vždy někdo chybí, takže spolu nejsou ještě tolik sehrané,“ dodala trenérka.

Právě sehranost je podle Kláry Jandačové tím, co tým dostane dopředu. Moravskoslezský dívčí výběr tvoří házenkářky z Poruby, Bohumína, Karviné, Hrabůvky, Nového Jičína nebo Třince. „Důležité je, že na sobě holky chtějí pracovat. Makají a já věřím, že se posuneme dál,“ řekla trenérka Jandačová.

Tvorba webových stránek: Webklient