Už v neděli startuje v Jihočeském kraji Olympiáda dětí a mládeže, na kterou vyráží i krajské házenkářské týmy starších žaček a starších žáků.

Krajský tým dívek má za sebou účast na Polanka Cupu, kde skončil jedenáctý. „Povedlo se to, akce splnila účel. Šlo o to, aby se holky co nejvíc sehrály, máme z toho dobrý pocit,“ řekla trenérka dívčího týmu Klára Jandačová.

Ve čtvrtek se dívčí tým sešel na celodenním kempu v Bohumíně. „Doladili jsme poslední detaily, teď už můžeme vyrazit,“ usmál se trenérka. Součástí krajského týmu jsou házenkářky z Poruby, Karviné, Bohumína, Hrabůvky i Třince. „Holky vytvořily dobrý kolektiv, po Polanka Cupu jsou i dost sehrané. Dokážou překvapit, umí se porvat o výsledek,“ řekla Klára Jandačová.

Hlavní zbraň týmu by kromě party měla být v obraně. „V útoku se trochu trápíme, ale snažíme se holky tahat do rychlých protiútoků. Ty se nám totiž daří,“ vzkázala trenérka Jandačová.

Tvorba webových stránek: Webklient