Nejlidnatější ostravský obvod se po letech zase dočkal školní ligy. Do obnoveného projektu se zatím zapojilo pět škol. 

„V Ostravě-Jihu je hodně škol, spousta dětí. Byla obrovská škoda, že tady školní liga několik let nebyla,” uvedl Pavel Rekšák, který školní ligu v této části Ostravy zase obnovil.

Do projektu se zatím zapojilo pět škol, organizátoři však plánují přizvat i další. Zatím se odehrály dva turnaje smíšených týmů. První proběhl v září pro žáky prvních a druhých tříd, v říjnu pak hráli třeťáci a čtvrťáci. Ti si kromě miniházené vyzkoušeli taky pokládanou s pyramidovým míčem a překážkovou dráhu. „U starší kategorie se počítaly házenkářské výsledky, u té mladší ne. O výsledky totiž nejde, hlavní je, aby se děti bavily a aby si společný čas u házené užily,” dodal Rekšák.

V listopadu je na programu turnaj pro mladší kategorii, v prosinci zase pro starší. „Máme skvělé ohlasy, jak od učitelů a učitelek, tak od dětí. Házená se jim moc líbí a mají zájem v ní pokračovat. A to je pro nás to hlavní,” říká Pavel Rekšák.

Obnovený projekt je zatím teprve na začátku, nabírá ale správný směr. „Za mě vyhrál každý, každý získal ocenění. Budeme pokračovat a rádi bychom do akce zapojili ještě více škol,” přeje si Rekšák.

Tvorba webových stránek: Webklient