Začátek nové házenkářské sezony se blíží. Děti se vrací do tréninkového procesu a nespí ani Český házenkářský svaz. Ten na začátku července odstartoval Léto s házenou, které v sobotu zavítá i do Ostravy. 

Léto s házenou je unikátní házenkářskou show, která v průběhu celých prázdnin zavítala (nebo ještě zavítá) na patnáct koupališť napříč celou republikou. Už v sobotu 7. srpna se dočká i Ostrava. Program, který proběhne v areálu Letního koupaliště v Porubě, odstartuje ve 13 hodin. 

„Chceme ukázat, že opravdu všichni jsme házenkáři a můžeme se házené věnovat. Přijdeme s házenou přímo za dětmi na koupaliště a ukážeme jim kouzlo našeho sportu. Děti si užijí zábavný program, můžou si zasoutěžit o zajímavé ceny spojené s létem, sportem a házenou, a to přímo u vody,“ pozval všechny zájemce prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala. 
Součástí sobotního odpoledne s házenou bude turnaj v miniházené, připraveny budou také soutěže pro rodiny s dětmi, zájemci si mohou vyzkoušet plážovou házenou, ale i hod na radar nebo měření výskoku. „Všichni si můžou vyzkoušet třeba i střelbu s pádem, protože do písku to nebolí,“ usmál se Zdráhala. 

Na Léto s házenou dorazí také členové jednotlivých klubů, kteří budou prezentovat své oddíly. Velkým lákadlem pak bude přítomnost českých reprezentantů a hvězd karvinského Baníku – v Ostravě se ukážou Dominik Solák, Vojtěch Patzel, Jan Užek nebo Václav Franc, s nimiž se všichni zájemci mohou vyfotit, získat od nich podpis nebo cennou radu do svých začínajících házenkářských kariér.  Na akci přijedou i bronzové házenkářky týmu DHC Sokol Poruba Marie Šmidáková a Barbora Planková.

Foto: Czech Handball

Tvorba webových stránek: Webklient