Mají za sebou zážitek, na který jen tak nezapomenou. Mladší dorostenci z Kopřivnice se vydali na turnaj do Paříže, kde narazili i na slavný tým PSG. Jak dopadli?

Kopřivnické dorostence oslovili přímo z Paříže. Tým z města Tatry nabídku přijal a vydal se za dobrodružstvím. Na cestu výprava vyrazila v pátek ve dvě hodiny ráno, z Kopřivnice jela do Ostravy, z té vlakem do Prahy a následně se přepravila letadlem do Paříže. Tam pro ně přijel autobus, který tým odvezl rovnou na hotel.

„Nejprve jsme letěli na Letiště Charlese de Gaulla, zpátky jsme se v pondělí večer vraceli z Orly,“ prozradil trenér kopřivnických dorostenců Oto Kancel.

O víkendu byl na programu samotný turnaj. Prvním soupeřem Kopřivnice byl Cherbourg, který vysoko vyhrál. „Jejich muži hrají druhou francouzskou ligu, mají hodně silnou mládež. Vlétli na nás, byli fyzicky zdatní, hráli výborně,“ řekl Kancel, jehož svěřenci narazili v dalším utkání ne Besancon. „S těmi už jsme hráli vyrovnanou partii. Soupeř rozhodl až v úplném závěru, prohráli jsme o dvě branky,“ dodal Kancel.

Vrcholem turnaje Paris Elite Handball Cup byl pro Kopřivnici duel proti PSG. „Pro náš všechno to byl ohromný zážitek. Začali jsme výborně, dokonce jsme vedli. Kluci hráli moc dobře, prohráli jsme asi jen o pět branek,“ pochválil Kancel své svěřence, které ještě čekal závěrečný souboj o předposlední místo. Ten prohráli s jedním z francouzských celků o tři branky.

Kopřivničtí sice skončili poslední, odvezli si ale spoustu zážitků a zkušeností. „Většina našeho týmu byla o dva roky mladší, než jaké kádry měli soupeři. Nešlo nám o výsledek, chtěli jsme, aby kluci viděli jinou házenou. Byly to týmy, které trénují dvoufázově, mají osm až deset tréninků týdne. Důležité je, že si to kluci užili, zahrál si úplně každý. Bojovali jsme, hráli jsme sympatickou a moderní házenou,“ uvedl Kancel.

Organizátoři turnaje kopřivnické výpravě oznámili, že by byli rádi, kdyby český tým dorazil do Paříže i příští rok. „Byl to veliký zážitek. Kluci tam našli nové kamarády z Francie i Německa, společně se fotili, měnili si kontakty. Měli jsme čas i na poznání města, bylo to krásné,“ uzavřel Kancel.

Tvorba webových stránek: Webklient