Házenkářská Chance Extraliga pokračovala dalším kolem. Hrála se i dámská MOL Liga, Poruba však body nevybojovala.

Házenkářky Poruby se tentokrát představily v Polance. Před zaplněnou halou chtěly v souboji dvou týmů ze spodku tabulky proti Zlínu uspět, nakonec jim ale chyběl gól a prohrály 18:19. „Čekali jsme vyrovnané utkání, protože herní kvalita obou družstev je podobná. Vstup do utkání se nám vydařil a my získali mírný náskok. Bohužel už se stalo tradicí, že můžeme soupeři odskočit na výraznější brankový rozdíl, ale tyto situace prozatím nezvládáme,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček. „Myslím, že jsme vítězství soupeři v mnoha případech usnadnili,“ dodal.

V mužské Extralize došlo na derby Frýdku-Místku a Karviné. Domácí začali aktivněji, žádný z týmů si ale větší náskok nevypracoval. Klíčový gól utkání vstřelil v závěru hostující Harabiš, který rozhodl o karvinské výhře 27:26.

„Možná by utkání více svědčila remíza. Ke konci zápasu byla pasáž, kterou Karviná zvládla trochu lépe. Odskočila na dva góly. V takto vypjatém klání nás trochu tlačil i čas. Pak už bylo těžké takový náskok stáhnout, byť ke konci ještě šance přišla. Proto Karviná nakonec vyhrála,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo. „Zápas jsme si hodně zkomplikovali tím, že jsme třikrát byli v útoku v přesilovce a třikrát jsme ji totálně zpackali, to je katastrofa. Můžu říct, že vyhrál šťastnější,“ dodal lodivod karvinské lavičky Michal Brůna.

V akci byla i Kopřivnice, která vyjela do Brna. Utkání bylo vyrovnané, o přestávce domácí vedli o gól, rozhodla ale poslední pětiminutovka, během níž Brno dalo čtyři góly v řadě a zvítězilo 31:28. „Gratuluji domácím k vítězství. Pro mě je pozitivní, že jsme poprvé v sezoně odehráli bojovný venkovní zápas,“ řekl trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient