Chance Extraliga o víkendu pokračovala dalším kolem. Z výhry se radovali házenkáři Frýdku-Místku i Kopřivnice.

Kopřivnice doma přivítala letos silnou Duklu. Utkání bylo dlouho vyrovnané, tým z města Tatry ho ale nakonec zlomil na svou stranu a i díky osmi gólům Polcara zvítězil 35:30. „Po dvou střelecky neplodných zápasech, kdy jsme dávali strašně málo gólů, jsme tentokrát v útoku hráli disciplinovaně a důrazně. Proměňovali jsme většinu šancí, takže z toho plyne těch 35 gólů, i když samozřejmě dost jich padlo v závěru, kdy už Dukla zkoušela vabank obranu. Naštěstí jsme si s tím poradili,“ řekl spokojeně trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Výhry se dočkali taky házenkáři Frýdku-Místku, kteří ukončili sérii tří porážek v řadě a v Brně zvítězili 33:26. „Byli jsme lépe nastavení. Zápas měl určitě super tempo. Jsem rád, že jsme splnili taktické pokyny, které jsme si řekli,“ uvedl hostující kouč Daniel Valo.

Bez bodu naopak zůstala Karviná, která doma v repríze posledního finále nestačila na Plzeň a prohrála 24:26. Rozhodující gól dal 39 vteřin před koncem hostující Kosteski, který proměnil sedmičku. Karviná potom měla jeden útok na vyrovnání, ten ale nevyužila a sama ještě inkasovala. „Musíme si to vyhodnotit, vyříkat. Tohle se nám prostě před vlastními fanoušky nesmí stávat. Chceme hrát o titul, a nemůžeme si dovolit doma prohrávat,“ prohlásil pivot karvinského celku Václav Franc.

Dařilo se naopak házenkářkám Poruby, které zvládly čtvrtfinále domácího poháru a doma porazily 28:24 Olomouc. „Jsem rád, že do hry zasáhly všechny hráčky a mají tak podíl na našem vítězství a postupu. Pochvalu tak zaslouží celé družstvo,“ uvedl kouč ostravského celku Jaroslav Hudeček.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient