O víkendu pokračovaly extraligové i interligové souboje. Podívejte se, jak dopadly týmy z našeho kraje.

Házenkářům Frýdku-Místku se v poslední době příliš nedaří, tentokrát ale doma zabrali a porazili 34:33 Strakonice. Hosté přitom ještě o přestávce vedli o čtyři góly. Třiadvacet sekund před koncem rozhodl o výhře domácích Alexandr Moješcik. „Jediné pozitivum na utkání je, že jsme získali dva body. Bohužel se nacházíme v krizi. V naší hře je strašná křeč, na klucích leží deka. Nebyl to z naší strany vůbec dobrý výkon. Nevyhrál lepší, ale šťastnější. Každopádně věřím, že nám získané dva body pomůžou v dalších zápasech,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

V akci byla taky Karviná, která v repríze loňského semifinále vyrazila do Lovosic. Ty šly do kabin s náskokem čtyř branek, Baník ale po změně stran manko smazal a v poslední akci mohl ještě rozhodnout, nakonec bere remízu 29:29. „Myslím, že asi nakonec spravedlivá remíza. My ten bod bereme. Důležité bylo neprohrát a nezdramatizovat tak konec základní části, že by nás Lovosice mohly přeskočit na druhé místo. Ten zápas jsme mohli i vyhrát, Denis Harabiš měl v závěru možnost získat pro nás oba body, ale neproměnil, a proto si myslím, že je remíza spravedlivá,“ řekl karvinský kouč Michal Brůna.

Házenkářky Poruby zamířily do Prahy. Na půdě Slavie podaly dobrý výkon, ten na body ale nestačil. Domácí zvítězily 27:24. „Pevně věřím, že si hráčky po tomto výkonu zvednou sebevědomí do dalších těžkých utkání, které nás čekají. Musíme se skutečně připravit hlavně po psychické stránce, protože nyní půjde v každém utkání o všechno a my nesmíme zaváhat,“ prohlásil trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient