Uplynulé dny nabídly spoustu extraligové i interligové házené. Jak dopadly kluby z našeho kraje?

Karviná vyjela do Maloměřic, kde potvrdila roli favorita a vyhrála vysoko 38:27. O osudu utkání rozhodl první poločas, do toho druhého pak kouč Baníku Michal Brůna postavil širší kádr a moc spokojený s výkonem nebyl. „Utkání rozhodl první poločas, druhý byl z pohledu Karviné ostudou. Všichni co tady bojují o místo v Karviné by se měli zamyslet,“ prohlásil Brůna, jehož svěřenci tak navázali na výhru s Brnem, které v dohrávce 14. kola porazili venku 31:25.

Důležitý skalp si připsali házenkáři Frýdku-Místku, kteří doma po velkém boji porazili 30:27 Nové Veselí. Hosté se ve druhé půli dostali několikrát do vedení, Frýdek-Místek je ale do žádného trháku nepustil a před svými fanoušky zvítězil. „Musím kluky pochválit, protože ve druhé půli se Veselí dostalo i do vedení, ale kluci zvedli hlavy a nakonec utkání urvali. Za to jsem nesmírně rád. Musíme opět poděkovat i divákům, kteří byli slyšet a kluci cítili jejich podporu. Veselí hraje dobrou sezonu, takže tyto body se rozhodně počítají. Do konce základní části nám chybí odehrát poslední tři zápasy. A dokud budeme mít, byť jen teoretickou šanci na postup do play off, budeme se o ni rvát,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, jehož svěřenci tak napravili porážku z dohrávky sedmnáctého kola, kdy v Jičíně prohráli 31:33.

Důležitou výhru slaví také Kopřivnice, která doma přivítala Brno. V poločase tým z města Tatry vedl o gól a aktivnější byl i po přestávce. Kopřivnici se navíc povedla koncovka utkání a zvítězila 29:24. „My jsme věděli, že jenom přes kvalitní defenzívu můžeme dosáhnout na nějaké kýžené body, které by nás přiblížily k postupu do play-off, což se nakonec povedlo. Hráli jsme dnes výborně v obraně ve spolupráci s brankářem Mohamedem a také jsme odvedli kvalitní práci v útoku,“ uvedl spokojeně trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Dařilo se taky házenkářkám interligové Poruby, které získaly povinné body a vyhrály 29:18 ve slovenské Stupavě. „Jsem rád, že se holky udržely v herní kondici a potvrdily vydřené vítězství s Plzní. Samozřejmě jsem rád, že prostor dostaly všechny hráčky. Obrana fungovala, byla výborně řízena Míšou Konečnou. V útoku se více prosadily i spojky a největší radost mám z návratu Sisy Poláškové a pevně věřím, že se brzy vrátí do své podzimní formy. S dvěma body jsem samozřejmě spokojen a doufám, že takto budeme pokračovat dále,“ řekl spokojeně trenér Pupík.

Tvorba webových stránek: Webklient