V minulých dnech pokračoval extraligový a interligový program. Muži hráli dokonce dvakrát.

Extraligový program k sobě svedl Kopřivnici a Karvinou. Domácí v derby dlouho drželi krok a ještě ve druhém poločase byl stav vyrovnaný. Zkušený Baník ale lépe zvládl koncovku a vyhrál 27:21. „Vzdorovali jsme dlouho, ale jde vidět, že Karviná má tu sílu skutečně ohromnou,“ uvedl trenér Frýdku-Místku Tomáš Sklenák. „Pro nás to nebylo jednoduché utkání. Kopřivnice hraje trochu jinou házenou, jde tam vidět rukopis Tomáše Sklenáka, což je pro Kopřivnici velký posun,“ dodal kouč Baníku Michal Brůna.

Hrál taky Frýdek-Místek, který doma prohrál 27:30 proti Zubří. Frýdecko-místečtí padli už potřetí v řadě. „Nevyšel nám vstup do utkání. První poločas vlastně rozhodl o výsledku. Opět jsme se trápili v útočné fázi, kde jsme se dopouštěli mnoha technických chyb, neproměňovali jsme šance a vrhali se do nepřipravené střelby,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Extraliga se hrála i ve středu. Kopřivnice vyhrála 30:23 v Jičíně a Karviná porazila ve vzájemném zápase Frýdek-Místek 29:24.

Poslední interligové utkání letošního roku za sebou mají házenkářky Poruby. Ostravanky vedly v Olomouci dokonce o osm branek, nakonec ale prohrály 28:30. „Pevně věřím, že časem i ty naše mladé, talentované hráčky, nasbírají potřebné zkušenosti a my takováto utkání dovedeme k vítězství. Chtěl bych naše družstvo i přes zbytečné porážky v podzimní části pochválit, protože herní zlepšení je markantní, jen to umět zúročit,“ řekl trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient