Už následující víkend odstartují boje v házenkářské extralize. Do té vstoupí také házenkáři Frýdku-Místku a Kopřivnice, kteří si v přípravě zahráli proti reprezentaci Portorika.

Mužská i ženská reprezentace Portorika se v létě připravovaly v České republice. A této příležitosti využily i české celky.

Mužský tým Portorika sehrál dva zápasy s Kopřivnicí, která v obou duelech dominovala a zvítězila 37:26 a 36:22. Vysoko nad Portorikem vyhráli v generálce na nový extraligový ročník taky hráči Frýdku-Místku, kteří na domácí palubovce zvítězili 44:23.

„Musím přiznat, že jsem od Portorika čekal větší kvalitu. Na druhou stranu jsme si díky takovému utkání mohli vyzkoušet takřka všechno, co jsme potřebovali. Proto jsme ve druhém poločase hráli nějakou dobu bez brankáře sedm na šest v útoku. Jsem moc rád, že si mohli zahrát všichni, kteří byli k dispozici. Vysokou výhru nesmíme v žádném případě přeceňovat, bylo to však zajímavé zpestření celé přípravy,“ řekl trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, jehož tým střelecky táhl dvanáctigólový Mathias Choleva.

Proti reprezentaci Portorika si zahrály i házenkářky Poruby, které s exotickým soupeřem prohrály 32:39. Mimochodem, kádr Poruby posílila i portorická reprezentantka Sheila Hiraldo, jejíž partner Edwin Brito působí zase v Kopřivnici.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient