Házenkářské EURO je minulostí, a tak se znovu rozběhly boje v extralize. A bylo se na co koukat. 

Hodně zajímavý zápas sehráli házenkáři Frýdku-Místku, kteří ve víkendové dohrávce padli v Plzni a doma chtěli získat body v duelu s Brnem. Domácí se dostali do trháku po přestávce, kdy se ujali vedení 21:17, Brno ale rychle srovnalo a drama pokračovalo. Nakonec rozhodly až poslední vteřiny, kdy se prosadil domácí Gřešek, jenž zajistil konečnou remízu 32:32.

„Brno je našlapané. Na každý post má dva kvalitní hráče. Navíc mohlo v klidu trénovat, kdežto my jsme se potýkali s karanténou. Točili jsme jen čtyři spojky. Někteří kluci přišli po karanténě, nemají ještě natrénováno, takže do zápasu nezasáhli. Když to vezmu takto, tak bod beru, protože každý bod je důležitý. Brno má velice silný tým, takže nakonec bod bereme. Jsme rádi i za něj,” prohlásil po zápase trenér Frýdku-Místku Daniel Valo, jehož tým táhl v utkání jedenáctigólový Radim Chudoba.

Poprvé po EURU byli v akci házenkáři Karviné, kteří do derby proti Zubří nasadili všechny čtyři hráče z nedávného evropského šampionátu i srbskou posilu – pivota Petroviče. Hosté se celou dobu drželi, Karviná byla ale stále mírně napřed a zvítězila 35:32, i díky třinácti trefám Patzela a devíti gólům Soláka.

Hráli i i házenkáři Kopřivnice, ti ale prohráli 26:31 v Lovosicích.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient