Házenkářská Chance Extraliga je zpátky. Během víkendu pokračovala i dámská nejvyšší soutěž.

Kopřivnici se po příchodu Tomáše Sklenáka daří. Tým z města Tatry zahájil letošní rok v Hranicích, kde potvrdil roli favorita a vyhrál 25:24. Domácí ale dlouho drželi krok a ještě v 54. minutě vedli o čtyři branky. Kopřivnice ale skóre otočila a v neúplné tabulce je třetí. „Jsem rád, že jsme vyhráli, body jsou důležité. Ale výkon byl špatný,” uvedl Sklenák.

V akci byl taky Frýdek-Místek, který hrál na půdě pražské Dukly. Ta na tým trenéra Vala umí, což potvrdila i tentokrát. Ještě v poločase Dukla vedla jen o dva góly, nakonec ale zvítězila 38:32. „Po změně stran jsme bohužel pokračovali v neproměňování šancí, čímž jsme umožnili Dukle vypracovat si až osmigólový náskok. V těchto chvílích domácí rozhodli o své výhře. Jsme hodně zklamaní. Musíme se z tohoto výsledku, a hlavně výkonu co nejdříve otřepat,“ řekl Valo.

Velmi důležitý zápas sehrály i házenkářky předposlední Poruby, které doma přivítaly desátý Zlín. Ostravanky potřebovaly vyhrát a o přestávce vedly o gól, nakonec ale prohrály 25:27.

Tvorba webových stránek: Webklient