Extraligový program míří do cíle. Během uplynulého víkendu odstartovalo semifinále.

Jako první vstoupila do semifinálového duelu Kopřivnice, která vyrazila na palubovku Plzně. Hosté v úvodním poločase drželi krok, Plzeň ale v koncovce prvního poločasu zabrala, po změně stran ještě přidala na tempu a zvítězila vysoko 40:26. „Rozhodlo to, že Plzeň udělala méně chyb než my. V prvním poločase jsme hráli s klidnou hlavou, šli jsme do vedení a dalo se na to dívat. Pak nám možná i došly síly, tak se kupily chyby. Plzeň u nás doma ale nečeká nic lehkého, protože naši fanoušci dokáží udělat peklo,“ prohlásil kopřivnický Jan Hanus.

V neděli rozehrála semifinálovou sérii s Lovosicemi i Karviná. Na palubovce Baníku se hrál dlouho vyrovnaný zápas, oba týmy se přetahovaly ve vedení a koncovka byla velmi dramatická. Lépe ji zvládli domácí, kteří vyhráli 36:34, a mají první bod. „Bylo to utkání dvou velkých protikladů. Měli jsme 80% úspěšnost střelby, ale na druhou stranu zase nejslabší brankáře za celou sezonu. Zápas se divákům musel líbit, rozhodovaly maličkosti. Lovosice věděly, že nemusí, takže se dostaly do pohody. Měli jsme s nimi problémy v obraně,“ prohlásil trenér Karviné Michal Brůna.

Frýdek-Místek odehrál první ze dvou zápasů série o páté až osmé místo doma proti Dukle. Hosté byli po téměř celý zápas napřed a do Prahy si přivezli výhru 36:34. „Bohužel se nám nepodařilo dokonat obrat a těsně jsme prohráli. Jsme ale teprve v poločase a do Prahy pojedeme s cílem vyhrát a ještě zvrátit výsledek celého dvojutkání a dostat se do bojů o 5. až 6. místo,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient