Přinášíme vám tradiční přehled víkendových zápasů házenkářské Chance Extraligy a dámské MOL Ligy. V akci byly znovu čtyři týmy z našeho kraje.

V sobotu byl na programu extraligový šlágr, ve kterém Karviná přivítala Zubří. Baník byl celou dobu o něco napřed, Valaši ale nesložili zbraně a osm vteřin před koncem ze sedmičky srovnali. Trefě Mořkovksého nezabránil ani Martin Galia, který se po letech vrátil zpět do karvinské brány. Ihned po inkasovaném gólu ale zareagoval, poslal míč zpátky do hry a téměř se závěrečným klaksonem udeřil domácí Ptáčník, který Karviné zařídil výhru 29:28. „Zubří odehrálo výborný zápas, bylo to hodně vyrovnané, a tak jsem do vyhrocené koncovky nemohl nasadit kluky, kteří ještě nemají tolik zkušeností. Byl to pro nás zatím nejtěžší duel, který ukázal, že potřebujeme, aby se vrátili do sestavy Solák s Růžou,“ uvedl kouč Baníku Michal Brůna.

Zvítězila taky Kopřivnice, která doma zdolala Hranice a připsala si první triumf v sezoně. Vítězství 34:26 nad Hranicemi řídili šesti góly Střelec a Gřes. „Ve druhé části jsme trošičku polevili v obraně, protože už jsme se nedostávali do rychlých útoků. Naopak hosté oproti prvnímu poločasu něco navíc proměnili a tím se utkání zdramatizovalo. Nicméně bojovností, nasazením a tentokrát i disciplínou jsme zápas dotáhli do vítězného konce,“ potěšila výhra domácího trenéra Aleše Chrastinu.

Podruhé v řadě naopak zůstal bez bodů Frýdek-Místek. Ten v nedělním duelu s Plzní sice začal skvěle a vedl už o čtyři branky, hosté ale skóre otočili a zvítězili 34:28. Hvězdou utkání se stal hostující Makedonec Kosteski, který dal 17 branek. „Vyšlo nám výborně prvních patnáct minut. Ovšem na to, abychom se mohli měřit s tak kvalitním výběrem jako je Plzeň, je třeba takovým způsobem hrát co nejdéle, a ne pouze ze začátku utkání. Od patnácté minuty jsme vrátili Plzeň do hry vlastními chybami,“ prohlásil kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Bez bodů zůstaly i házenkářky Poruby, které prohrály 28:31 v Olomouci. Ostravankám nepomohlo ani dvanáct gólů Anežky Farářové. „Mnohdy jsme měli problémy v obranné fázi. Obrana byla podle mě rozhodující faktor, mrzely mě i některé spálené šance a zbytečné a hloupé technické chyby. Z utkání odcházím s dobrým pocitem, protože to byla velice dynamická házená, která se musela divákům líbit,“ zhodnotil zápas trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Tvorba webových stránek: Webklient