Házenkářská Chance Extraliga nabídla další porci zápasů. Pokračovala taky dámská MOL Liga.

Dva náročné zápasy sehráli házenkáři Karviné, kteří vyhráli 30:26 v Novém Veselí a v sobotním domácím šlágru porazili 36:32 pražskou Duklu. „Nastoupili jsme do zápasu vlažně, kluci ale potom utkání odmakali dobře. Petr Mokroš se taky po pomalejším rozjezdu rozchytal k dobrému výkonu. Takže nakonec dobrý zápas, ale měli jsme trošku obavy, jak se vyrovnáme s absencí Dominika Soláka, kluci to zvládli,“ prohlásil kouč Baníku Michal Brůna.

Dvakrát byli v akci také házenkáři Frýdku-Místku. Ti nejprve zvládli domácí derby proti Kopřivnici, kterou porazili 37:31, následně ale prohráli 27:38 na půdě favorizovaných Lovosic. „Pokud chcete porazit Lovosice ve formě a ve fazóně, ve které teď hrají, tak je potřeba mít tým v kompletním složení, a přesto máte malou šanci, že je porazíte. Lovosice hrály fantastický zápas,“ konstatoval trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Kopřivnice sice nestačila na Frýdek-Místek, o víkendu ale v důležitém utkání zdolala 36:29 Nové Veselí. „Až na kratičký výpadek na začátku druhého poločasu, kdy se Veselí dotáhlo na rozdíl tří branek, jsme celou dobu tahali za delší konec provazu a zvládli jsme souboj o postup do play-off,“ potěšila kopřivnického kouče Aleše Chrastinu.

O důležité body hrály taky házenkářky Poruby. Ty ještě v poločase vedly ve Zlíně 11:9, nakonec ale prohrály 22:23. „Bohužel jsme nedokázali navázat na náš výborný výkon ze Šaly a opět zopakovali naše kolísavé výkony v celé řadě předešlých utkání.,“ řekl trenér Poruba Jaroslav Hudeček.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient