Dorostenky a žačky TJ Sokol Poruba vyrazily na turnaj EUROFEST do slovinského Koperu. A domů si přivezly tři medaile.

„Vystoupení v kategoriích 2005, 2007 a 2008 lze hodnotit jako velmi úspěšné,“ usmál se trenér Poruby Radan Ustrnul.
Mladší dorostenky pod vedením Aleny Humlové a Marie Šmidákové zakončily letošní skvělou sezonu dalším parádním úspěchem a ovládly kategorii ročníku 2005. Ve skupině porazily Doubs Central (FRA) 26:10, ESSAHB2 (FRA) 25:9, FFI (DEN) 21:10 a Gamos Vales (MEX) 25:8. Jedinou porážku utrpěly s týmem Strojár Malacky 8:12, i tak ale postoupily do semifinále, kde porazily 23:13 ESSAHB1. Ve finále na centrálním hřišti vyzvaly v odvetě opět Malacky, které si v semifinále poradily s domácím Koperem.

„Souboj o zlato byl od začátku velmi vyhrocený, protože oba týmy chtěly zlato. Naše holky ale vlétly do finále jako uragán a bojovaly jako lvice, sestra za sestru a kdo zná trenérku Humlovou, tak ví, že ona se svými holkami prohrává strašně nerada. Nervydrásající průběh zápasu dokládá i to, že remízu 16:16 v základní hrací době zachraňovala Klára Ulmannová až brankou z poslední devítky,“ řekl Radan Ustrnul. V sedmimetrových hodech byly hráčky Poruby stoprocentní, zatímco Patricie Wizurová dvě sedmičky soupeře zneškodnila. „A pak už se jen slavilo skokem do moře v dresech, dokonce i trenérky na oslavu zlatých medailí vystřihly ukázkové synchronizované salto,“ prozradil Radan Ustrnul.

Starší žačky kategorie 2007 ve své skupině obsadily první místo, s jednou remízou s HC Schoten (BEL) 10:10 a výhrami nad Sporting Pelt (BEL) 18:4, UHC Eggeburg (RAK) 24:10, RK Junior (SLO) 20:19 a Doubs Central (FRA) 23:7. V nočním utkání na centrálním hřišti u moře za umělého osvětlení s úžasnou atmosférou ale bohužel nestačily na domácí RK Jadran Kozina a prohrály 17:22. V souboji o třetí místo s FFI (DEN) však holky z Poruby maximálním nasazením v posledních minutách otočily skóre a po vítězství 18:16 získaly bronz. I ony pak s celým realizačním týmem skočily ze hřiště přímo do moře. „Je velká škoda, že takové výkony nepodaly děvčata v Olomouci na LODM,“ konstatovat trenér Radan Ustrnul.

Starší žačky ročníku 2008 pod vedením Radka Jurči a Kristýny Tiché byla doplněna o děvčata ročníku 2009 a do Slovinska jely v podstatě na zkušenou. O to větší bylo překvapení, když se nadšeně bojující tým po vítězstvích nad SAEBY HK (DEN)15:2, FFI (DEN) 11:7, DOUBS Central (FRA) 22:3, ESSAHB (FRA) 18:7 a porážce s ŽRK Izola (SLO) 12:18 probojoval do semifinále. V něm sice podlehl domácímu týmu ŽURD Koper 11:12, ale v souboji o třetí místo holky zabojovaly a po vítězství s RK Jadran Kozina (SLO) 16:15 mohly oslavit bronz – jak jinak, než společným skokem do moře. „U děvčat je zvláště nutno ocenit, že poslední dva vyrovnané souboje dohrávaly na, a možná i za, hranicí svých fyzických možností. Po závěrečném hvizdu sotva stály na nohou,“ dodal Radan Ustrnul.

Ve Slovinsku se soutěžilo taky o ocenění Miss a Mister EUROFEST, kdy titul 1.Vícemiss získala ostravská Klára Ulmannová.

Tvorba webových stránek: Webklient