Starší žáci z Frýdku-Místku vstoupili do letošního ročníku Žákovské ligy výborně. V prvním kole vyhráli všechny čtyři zápasy.

Frýdek-Místek porazil Karvinou (21:14), Centrum Haná (24:22), Zubří (23:13) i Velkou Bystřici (23:20). „Pro mě osobně byl nejtěžší první zápas proti Karviné. Věděl jsem, že poslední utkání jsme s tímto protivníkem v lize remizovali a věděl jsem, že nás nečeká nic lehkého. Naštěstí jsme toto utkání zvládli v pohodě a začali jsme výhrou o sedm branek,“ řekl pro klubový web trenér Frýdku-Místku Radim Hustopecký.

Utkání proti Centru Haná bylo celou dobu vyrovnané. „Všichni kluci hráli na sto procent,“ pochválil své svěřence Hustopecký. Duel proti Zubří byl zase hodně tvrdý. „Tento zápas byl pro kluky velmi fyzicky náročný, protože obrana Zubří byla opravdu agresivní, z mého pohledu někdy až za hranicí fair play,“ dodal trenér Frýdku-Místku.

V posledním zápase s Velkou Bystřicí se proti sobě postavily dva dosud neporažené celky. „V tomto klání šlo na hráčích vidět, že cely den byl opravdu náročný. Nakonec jsme to ale byli my, kteří měli více sil a tento zápas jsme zvládli vyhrát o šest branek,“ prohlásil Hustopecký, který měl z výkonu svých svěřenců velikou radost: „Byl to skvělý start soutěže a doufám, že s těmito výkony budeme dále pokračovat. I když někteří hráli málo času, podporovali se navzájem. A doufám, že si všichni uvědomují, že házená je týmový sport a každý má na těchto vítězstvích svůj podíl.“

Úvodní kolo se naopak nepovedlo Karviné, která prohrála všechny čtyři zápasy.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient