Házenkářský klub z Frýdku-Místku má nového předsedu. Lubomíra Kavku střídá po dlouhých 22 letech Martin Konečný.

Nového předsedu zvolila valná hromada. „Má osobní vize je prostá a jednoduchá. Budu se snažit klub posunout dál jak po sportovní, tak po finanční stránce, aby důstojně reprezentoval Statutární město Frýdek-Místek,“ řekl pro klubový web Konečný, který také nezapomněl poděkovat Kavkovi za práci, kterou pro klub a házenou ve Frýdku-Místku za dobu svého působení udělal. „Vždycky u nás bude vítán. V některých oblastech dojde určitě k změně, ale razantní kroky nejsou teď na pořadu dne. Největší prostor vidím ve zlepšení vzájemné komunikace, jak uvnitř samotného klubu, tak směrem k široké veřejnosti,“ dodal.

Konečný dříve házenou dlouhé roky osobně hrál. Ať už ve Frýdku-Místku, v Praze nebo v Třinci, odkud pochází. „Pokud jde o dění v klubu jako takové, domnívám se, že po sportovní stránce se může extraligová házená určitě posunout o několik příček výše. Věřím, že se nám to společně podaří. Co se týče fungování klubu, budu se snažit ho více zprofesionalizovat a zprůhlednit. Vím, že chod sportovního klubu je založen především na jednotlivcích, kteří mu věnují svůj osobní čas, a které spojuje láska ke sportu. Tito lidé jsou důležití jak ve sportu, tak v běžném životě. Každý z nás má svůj sen. Některým se ho podaří dosáhnout a jiným ne. Záleží jen na nás samotných. Pojďme si splnit ten svůj sportovní a dosáhnout těch nejvyšších příček,“ prohlásil

Nový předseda bude mít v klubu na starost jeho finanční zajištění. „Čas, který budu věnovat práci v klubu, ukáže až nejbližší budoucnost. Vím, a to platí pro každou práci, že bez chuti a obětování to prostě nejde. Skloubit svou stávající profesní práci a práci v klubu určitě dokážu. Bez tohoto přesvědčení bych se o post předsedy nikdy neucházel,“ uzavřel.

Foto: Pepino SKP Frýdek-Místek

Tvorba webových stránek: Webklient