Minulý týden byl plný házené. A v akci opět byly i kluby z našeho kraje.

Už ve středu odehrála své extraligové utkání Karviná, která zvítězila 28:26 v Novém Veselí. V sobotu pak Baník doma přivítat v osmifinále EHF European Cupu švýcarské Aarau, to však bylo celý zápas mírně napřed a nakonec zvítězilo 27:23. „Všechno se to špatně sešlo. Naše špatná střelecká potence, kdy jsme neproměnili i šance, které jsme si dobře vypracovali a k tomu brankáři neměli zrovna svůj den. To nepřidá hráčům na psychice a špatně se to obrací,“ říkal po zápase karvinský kouč Michal Brůna. Odveta se hraje o víkendu ve Švýcarsku.

Dva zápasy v minulých dnech sehráli také házenkáři Frýdku-Místku, kteří nejprve po obrovském boji udolali doma v derby Kopřivnici 27:26. „Jsem strašně rád za vítězství, protože to byl nesmírně těžký zápas. I když mělo utkání hodně chyb na obou stranách, tak jako správné derby mělo své napětí. Chyby ale k takovému klání patří. Byl to neskutečný boj,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

O víkendu ale hráči Frýdku-Místku další výhru nepřidali a doma prohráli 30:35 proti Valachům ze Zubří. „Hráli jsme doma, stále živíme naděje na play-off, takže jsme zápas potřebovali zvládnout a vyhrát. Bohužel se nám to nepodařilo. A to hlavně z toho důvodu, že nám nefungovala obrana s brankáři. Pokud dáme třicet gólů, měli bychom vyhrát, ale když jich inkasujeme pětatřicet, je to takřka nemožné. Musíme ale uznat kvalitu Zubří, které vyhrálo zaslouženě, protože bylo lepší,“ dodal Valo.

Zato Kopřivnice si po porážce v derby zlepšila náladu v Hranicích, kde zvítězila 30:25. „Pro nás nesmírně důležité vítězství vzhledem k postavení v tabulce, kdy ještě stále nemáme jisté play-off. Takže to jsou body, které jsme nutně potřebovali a nemohli jsme si tady dovolit prohrát. Myslím si, že podle toho jsme k tomu přistoupili. Výkon byl bojovný a chlapy dodrželi veškeré pokyny, které jsme si řekli a důsledkem je vítězství. Myslím si, že zasloužené,” pochválil své svěřence trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Foto: Házená SKP Frýdek-Místek

Tvorba webových stránek: Webklient